Młodzież na Sportowo

W ostatnich dniach młodzi z naszej parafii krzewili sportowego ducha.

W czwartek 24 listopada kilkanaście osób z naszej parafii ministrantów i członków KSM miało możliwość zasiąść na trybunach podczas meczu piłki ręcznej Łomża Industria Kielce kontra Elverum Handball. Dla wielu była to pierwsza możliwość oglądania tego typu spotkania. Niezależnie od tego który raz ktoś był, czy na co dzień kibicuje emocje udzieliły się wszystkim, a kolejne zdobywane bramki potęgowały radość. Po zakończonym zwycięskim spotkaniu dla naszej drużyny wśród kibiców spotkaliśmy ks. Bpa Mariana Florczyka. Pełni pozytywnych wrażeń powróciliśmy do domów.

Samo kibicowanie to jednak nie wszystko. 26 listopada nasi ministranci rozpoczęli rozgrywki ligi piłkarskiej organizowanej przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Kieleckiej. W godzinach popołudniowych reprezentacja naszej parafii rozegrała mecz z drużyną gości z parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Co prawda nie był to poziom meczu niczym Polska – Arabia Saudyjska, ale emocji nie zabrakło. Ostatecznie nasza drużyna pokonała gości 12:1. Kolejne spotkania nasi ministranci rozegrają z przedstawicielami parafii Małogoszcz i Trójcy Św. w Jędrzejowie. Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.