11 listopada

11 listopada to kolejna rocznica powrotu naszej Ojczyzny na mapy Świata. W naszej Parafii te dziękczynne obchody rozpoczęliśmy o godzinie 10.30. Wpierw montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Chęcinach, przybliżając wartość wolności wywalczonej przez naszych przodków. Kolejno głos zabrał Burmistrz Gminy Chęciny, dziękując wszystkim za pielęgnowane patriotyczne postawy. O godzinie 11 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny której przewodniczył ks. Jan Kukowski – proboszcz naszej parafii wraz z ks. Jackiem Kopciem – Dyrektorem Szkoły Katolickiej im. Stanisława Kostki w Kielcach. W głoszonym Słowie Bożym ks. Proboszcz wskazał na wartość wzajemnej miłości, do której swoich wyznawców wzywa Jezus Chrystus. Przypomniał że losy naszej Ojczyzny leżą w rękach tych, którzy potrafią kochać, bo to dzięki miłości wzajemnej wszystkich obywateli możemy mówić o Wolnej Polsce. W południe delegacje złożyły kwiaty w miejscach pamięci o tych, którzy oddali swe życie w obronie naszej Ojczyzny.