Peregrynacja obrazu i relikwii bł. Michaela McGivney’a

W dniach 3-9 października w naszej parafii przeżywaliśmy peregrynację obrazu i relikwii bł. Michaela McGivney’a – patrona i założyciela Rycerzy Kolumba. Przez całą niedzielę Ksiądz Proboszcz – kapelan naszej Rady Rycerzy przybliżał postać błogosławionego wskazując na jego wielkość w służbie powierzonej mu wspólnocie i trosce o potrzebujących. Na sumie w obecności rycerzy uroczyście wniesiono relikwie do naszej świątyni. Przez cały tydzień rycerze wraz z rodzinami czuwali przy relikwiach, a podczas modlitwy różańcowej przyzywaliśmy jego wstawiennictwa zawierzając losy rodzin naszej parafii. 9 października w dniu ogólnopolskiej pielgrzymki Rycerzy Kolumba i ich rodzin na Jasną Górę, relikwie przekazaliśmy par. bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie.