Dzień Papieski w Chęcinach

10 października po raz XXI w kościele obchodziliśmy dzień papieski. Każdego roku w niedzielę przed dniem wyboru Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową wierni na nowo zagłębiają się w nauczanie naszego rodaka. W tym roku hasłem dnia papieskiego były słowa „Nie lękajcie się”. Również nasza parafia włączyła się w piękne przeżycie tego dnia.

Tradycyjnie już KSM naszej parafii sprowadził do parafii kremówki – słodki przysmak jaki z sentymentem wspominał Jan Paweł II. Kremówki można było nabyć po każdej Mszy Św. Ponadto można było zabrać pamiątkowy obrazek z widokiem pomnika Papieża na naszym zamkowym wzgórzu, na jego odwrocie można było znaleźć fragmenty homilii jaką 30 lat temu papież wygłosił w Masłowie. W ten sposób pragnęliśmy na nowo przypomnieć sobie piękne słowa z pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny.

Nie zabrakło także radosnych tańców przed pomnikiem, które zgromadziły zwłaszcza ludzi młodych. Natomiast w godzinach wieczornych Młodzież KSM zaprosiła parafian pod pomnik by w różańcu, która Jan Paweł II uznawał za swoją ulubioną modlitwę zawierzać Bogu sprawy parafii, ojczyzny i naszych rodzin. W rozważaniach towarzyszyło nam nauczanie papieża, a wspólną modlitwę zakończyliśmy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.