Uroczystość włączenia do grona KSM

Uroczystość włączenia do grona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbyła się w parafii św. Brata Alberta w Busku Zdroju uroczystej Mszy przewodniczył ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski.  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji, które nadal ma postać ewangelicznego ziarenka gorczycy, to przybywa mu nowych gałązek, które z czasem uczynią z niego wielki krzew, świadczy o tym przyjęcie nowych członków – dziewcząt i chłopców z pięciu parafii naszej diecezji – mówił w homilii ks. bp Jan, który przyjął deklaracje 13 młodych osób wstępujących w poczet członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Swoje zobowiązania złożyli przedstawiciele 5 z 13 obecnie działających oddziałów naszej diecezji. 

W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli oddziału KSM naszej parafii reprezentowanej przez cztery dziewczyny, które zdecydowały się poprzez złożenie przyrzeczeń jeszcze mocniej zaangażować się w życie Stowarzyszenia i jeszcze bardziej troszczyć się o swoją wiarę.  Po przygotowaniu i zapoznaniu się z historią i zadaniami podejmowanymi w Stowarzyszeniu zwieńczonym napisaniu testu, a także przygotowaniu duchowym młodzież z radością, ale i lekkim stresem wypowiedziała swe zobowiązanie powiększając grono pełnoprawnych członków stowarzyszenia naszej parafii.

W naszej parafii KSM działa od 2012 roku obecnie skupia ponad 20 osób, które podejmują trud formacji i poprzez aktywne działania zbliżają się do Boga i drugiego człowieka. W czasie pandemii spotkania odbywają się zdalnie, ale ufamy, że niebawem powrócimy do spotkań pełnych młodzieńczej wiary i radości. 

Link do transmisji Mszy Świętej:

https://www.youtube.com/watch?v=bSTha9sjv2M