POŚWIĘCENIE KAPLICZKI MB na ul. Sitkówka

W pierwszy dzień maja – miesiąca szczególnie dedykowanego Matce Bożej ks. Bp Jan Piotrowski poświęcił odnowioną kapliczkę Matki Bożej Niepokalanie Poczętej mieszczącej się w pobliżu ronda prowadzącego do szpitala w Czerwonej Górze.

Przypomnijmy, że dziewięćdziesięcioletnią figurę Maryi, która z tak wielkim pietyzmem została zabezpieczona podczas ostatniego remontu tego odcinka drogi zniszczył w Wielki Wtorek pewien mężczyzna.

Po wyjaśnieniu sprawy przez policję i ocenie skali zniszczeń podjęto decyzję o wzniesieniu w tym miejscu nowej kapliczki, gdyż stara figura była nie do odratowania. Po wielu tygodniach pracy – ku wielkiej radości mieszkańców i ludzi przejeżdżających w tym miejscu każdego dnia do pracy kapliczka powróciła na swoje miejsce. Zwieńczeniem prac było poświęcenie kapliczki, którego przy licznie zgromadzonych wiernych dokonał ks. Biskup Ordynariusz w dniu 1 maja o godzinie 16.00. Na początku zebranych powitał ks. Proboszcz i przypomniał historię tego miejsca, po czym swoje słowo skierował do zebranych ks. Biskup Jan, który zaznaczył jak wielkim bólem dla niego jak i mieszkańców była informacja o zniszczeniu tego miejsca kultu. Przypomniał również, że jako wierni Kościoła Katolickiego nie możemy czuć się ludźmi gorszej kategorii i mamy prawo do swobodnego wyznawania wiary. Zachęcając do modlitwy w intencji sprawcy jak i pokoju w naszej ojczyźnie odmówił modlitwę poświęcenia, po czym wierni odśpiewali Litanię Loretańską. Następnie ks. Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w przywrócenie piękna tego miejsca, zaznaczając wkład jaki w odnowienie kaplicy włożyli:

• Zakład Kamieniarski „Przywała Stones” z Chęcin

• Burmistrz MiG Chęciny

• Elektrycy, którzy zadbali o piękne oświetlenie kaplicy

• Górnicy Kopalni „Jażwica”

• Komenda Policji w Chęcinach

• Media śledzące i relacjonujące wydarzenie

• Mieszkańcy ul. Sitkówka i cała lokalna społeczność

Na zakończenie ks. Proboszcz zachęcił do codziennej modlitwy w tym miejscu, a ks. Biskup udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją jaką na swoich stronach umieścili:

Radio eM Kielce:

https://emkielce.pl/kosciol/matka-boza-niepokalanie-poczeta-wrocila-do-czerwonej-gory

https://emkielce.pl/kosciol/odrestaurowana-figura-matki-bozej-zostanie-poswiecona

Radio Kielce:

Echo Dnia Świętokrzyskie:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/figura-matki-bozej-w-czerwonej-gorze-zostala-uroczyscie-poswiecona-przez-biskupa-jana-piotrowskiego-byl-burmistrz-checin-i-duzo/ar/c1-18503771

A po więcej zdjęć zapraszamy na FB naszej parafii:

https://www.facebook.com/share/p/DC8ZakJrAAVjZiTw