Rekolekcje dla rodziców

Po raz drugi w naszej parafii odbyły się rekolekcje Ewangelizacyjne dla rodziców prowadzone przez duszpasterzy naszej parafii oraz świeckich: animatorów przygotowujących do bierzmowania i osób związanych z Domowym Kościołem. W sposób szczególny na spotkania zaproszeni byli ci, których dzieci w tym roku przyjmą sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Rekolekcje odbywają się w trzech odsłonach, nawiązujących do Osób Trójcy Świętej. Spotkania odbywały się raz w miesiącu, a podczas spotkań przybliżane są tematy:

  • Bożej Miłości – także tej przeżywanej i odkrywanej w rodzinach.
  •  Walki z grzechem i potrzebie wybierania Chrystusa w życiu naszych rodzin
  • Wspólnoty, która wspiera i umacnia więzi rodzinne, oraz otwiera na głębsze zaangażowanie w życie parafii.

W ogólny plan spotkań wpisuje się konferencja duszpasterza i świadectwo świeckich animatorów. Nie brakuje odgrywania scenek i aktywizacji, które w sposób niezwykle poruszający pomagają zobrazować przekazane treści. Każde spotkanie wieńczyła Adoracja Najświętszego Sakramentu – czas osobistego zawierzania i umacniania tych przestrzeni, które zebrani chcieli powierzyć Bogu.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim posługującym podczas spotkań rekolekcyjnych: animatorom, muzycznym, głoszącym świadectwa i wspierającym dzieło modlitwą. Za obecność podczas rekolekcji dziękujemy każdemu, kto zechciał odpowiedzieć na nasze zaproszenie.