Czuwanie modlitewne z bł. Carlo Acutisem.

W dniach 27-29 października nasza parafia przeżywa nawiedzenie relikwii bł. Carlo Acutisa.

-Kim był?

Nastolatkiem przełomu wieków (1991-2006), który od najmłodszych lat odnalazł w Eucharystii duchową siłę. Jako siedmiolatek przystąpił do I Komunii Świętej i uczestniczył we Mszy Świętej każdego dnia, mimo, że jego rodzina nie należała do najpobożniejszych. Był koleżeński, uprzejmy, chętnie pomagał kolegom w nauce, w Internecie już wtedy widział przestrzeń głoszenia Ewangelii.

-Przesłanie

Eucharystia jest moją autostradą do nieba  – to chyba najczęściej cytowane słowa bł. Carlo, coć nie jedyne jakie przekazał światu, część z nich można odczytać na przygotowanych przez młodzież naszej parafii obrazkach jakie można było zabierać podczas tego weekendu. Uświęcanie się to nie dodawanie, lecz odejmowanie: to mniej „mnie”, aby zostawić miejsce Bogu. – mawiał bł. Carlo Acutis.

-Bł. Carlo w Chęcinach

W piątkowy wieczór w znaku relikwii bł. Carlo przybył na spotkanie … Obecność reliwii była okazją do wielu pytań o kult świętych, co w perspektywie zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych było niezwykle „na czasie”. W sobotę podczas Mszy Św. o godzinie 17.00. relikwie zostały uroczyście wniesione do wspólnoty parafialnej przez przedstawicieli młodzieży, która przygotowała także rozważania do nabożeństwa różańcowego. Na zakończenie czuwania przybyli mogli ucałować relikwie bł. Carlo Acutisa. W niedzielę – rocznicę Poświęcenie Kościoła Parafialnego relikwie towarzyszyły naszej modlitwie. Parafianie mieli także okazję poznać informacje o cudach eucharystycznych w wybranych miejscach świata na wystawie jaka towarzyszy perygrynacji relikwii.