BOŻE CIAŁO

W 60 dni po świętach wielkanocnych obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która jest szczególną okazją do manifestacji wiary. Wyrazem wiary jest nade wszystko procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

W naszej parafii procesja rozpoczęła się po Mszy Świętej o godzinie 10.30. Licznie zgromadzeni wierni oddali cześć Bogu idącemu przez ulice naszego miasta dziękując za Bożą opiekę i prosząc o błogosławieństwo Boga. Tradycyjnie w procesji nie zabrakło dzieci sypiących kwiatki, chłopców niosących poduszki bądź dzwoniących dzwoneczkami, młodzieży i dorosłych niosących feletrony i chorągwie oraz Róż Różańcowych z różańcem. Za pomoc w organizacji procesji, montażu ołtarzy, niesienie baldachimu dziękujemy Rycerzom Kolumba. Za asystę dziękujemy druhom strażakom z OSP Chęciny oraz Chórowi Parafialnemu. Tradycyjnie procesja zakończyła się pod klasztorem Ojców Franciszkanów.

Wszystkim dziękujemy za świadectwo wiary i zaangażowanie w przeżycie tej pięknej Uroczystości.