WIELKI PIĄTEK – Święte Triduum Paschalne wkracza w kolejny etap. Wielki Piątek to dzień wielkiej żałoby w Kościele Katolickim – wspominamy śmierć Jezusa Chrystusa

W naszej parafii modlitewne skupienie rozpoczęliśmy o godzinie 17.00. Nabożeństwem Drogi Krzyżowej, której prowadzenie włączyła się wspólnota Domowego Kościoła.

Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej niezwykle prostą i surową procesją wejścia. Następnie przewodniczący Liturgii w geście prostracji upadł na twarz w geście wielkiego uniżenia przed Bogiem. Czytania biblijne tego dnia prowadzą nas do opisu męki Jezusa według św. Jana, który odśpiewali ks. Albert, ks. Kazimierz i p. Piotr – Organista. Centralnym punktem celebracji wielkopiątkowej było wniesienie krzyża i jego adoracja przez licznie zgromadzonych wiernych. Wielki Piątek to dzień, w którym Kościół nie sprawuje sakramentów, ale daje możliwość przyjęcia Eucharystii z konsekracji Wielkiego Czwartku. Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament przenieśliśmy do kaplicy Adoracji – Grobu Pańskiego. W dniu dzisiejszym adorację podęli młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a wartę honorową przy grobie podjęli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chęcinach.