Dzień Papieski w naszej Parafii

16 października po raz XXII w naszej ojczyźnie obchodzono Dzień Papieski, jego tegoroczne hasło Blask Prawdy nawiązywało do encykliki Veritatis Splendor z 1993 roku. W związku z tym nasza parafialna wspólnota podjęła szereg inicjatyw aby uczcić ten wyjątkowy dzień.

Przede wszystkim na każdej Mszy Św. można było oddać cześć relikwią św. Jana Pawła II, które zazwyczaj znajdują się w bocznej kaplicy Miłosierdzia Bożego a w ten dzień umieszczone były przy ołtsarzu głównym.

Młodzież przygotowała także okolicznościowe obrazki, z fragmentami encykliki Veritatis Splendor, a po Mszach rozprowadzała Kremówki Papieskie. Dla aktywnych nie zabrakło również tańców integracyjnych przed pomnikiem Papieża Jana Pawła II.