Wiosenny Dzień Formacyjny

W sobotę 21 maja oddział wraz z KSM przy naszej parafii wraz z innymi oddziałami diecezji w Wiosennym Dniu Formacyjnym organizowanym przez KSM Busko Zdrój.. Najpierw uczestniczyli w konferencji prowadzonej przez przedstawicieli Zarządu Diecezjalnego – Weronikę i Alberta, tematem były przykazania kościelne. Następnie zintegrowaliśmy się podczas pracy w grupach oraz za pomocą naszych kciuków i odrobiny farby stworzyliśmy nasz własny kościół.

Kolejnym etapem były warsztaty taneczne- hip hop lub latino, lecz cały nasz oddział wybrał tą drugą opcję, prowadzoną przez ks. Jarosława Góralskiego, który podczas 2 godzin warsztatów wylał z nas siódme poty. Po prezentacji nabytych umiejętności udaliśmy się na posiłek oraz uroczyste zakończenie uwieńczone upominkami.

Podczas drogi powrotnej odwiedziliśmy Pana Wojciecha – pasjonata Motoryzacji, który oprowadził nas po swojej kolekcji zabytkowych samochodów, busów czy motocykli.

Rozalia Wrońska
Sekretarz Oddziału KSM Chęciny