Rekolekcje KSM

W dniach 12-14 listopada w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach odbywały się rekolekcje dla młodzieży zaangażowanych w działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji pod hasłem „Jeśli nie staniecie się jak dzieci. Przedszkole KSM”. Podczas rekolekcji młodzi mieli sposobność rozwijać swoją wiarę dzięki konferencjom głoszonym przez Parafialnych Asystentów KSM z oddziałów Chęciny, Stopnica i Szaniec. W naukach rekolekcyjnych duchowni poruszali aspekty dziecięctwa takie jak: ufność, miłość, posłuszeństwo, odpowiedzialność oraz na potrzebę dojrzewania w wierze. Poza rozwojem duchowym poprzez konferencje nie zabrakło czasu na wyjątkowo budująco spotkania. W piątkowy wieczór gościliśmy przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego z Kielc z ks. Prefektem Kamilem Banasikiem, a w sobotnie Przedpołudnie uczestników rekolekcji odwiedził ks. Marcin Boryń – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Czas rekolekcji to także sposobność do ubogacenia swojej wiedzy na temat Stowarzyszenia. Podczas weekendu Zarząd KSM prowadził spotkania o tożsamości Stowarzyszenia. W zależności od stażu działania uczestnicy byli podzieleni na stopnie. Ci którzy uczestniczyli w rekolekcjach po raz pierwszy rozmawiali o podstawach działania, pozostali mieli możliwość ubogacić swoją wiedzę i podzielić się doświadczeniami działalności w KSM. Podczas rekolekcji odbył się także ostatni etap przygotowań do przyjęcia Przyrzeczeń Członkowskich, które kandydaci mają złożyć w Uroczystość Chrystusa Króla w Stopnicy.

W dniach rekolekcyjnych spotkań nie mogło zabraknąć rozmów, integracji i wielu radości które pozwalają budować wspólnotę KSM w naszej diecezji.

Za udział w rekolekcjach dziękujemy oddziałom KSM z Parafii:

·       Św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach

·       Św. Brata Alberta w Busku Zdroju

·       Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach

·       Ducha Świętego w Kielcach

·       Św. Jadwigi Królowej w Kielcach

·       Św. Jacka w Leszczynach

·       Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu

·       Św. Piotra i Pawła w Stopnicy

·       Wniebowzięcia NMP w Szańcu

A także przedstawicielom Parafii MB Częstochowskiej w Kajetanowie-Wiśniówce oraz MB Łaskawej w Jędrzejowie, gdzie  młodzież przygotowuje się do założenia oddziałów KSM w swoich parafiach.

Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w organizacji wydarzenia, zachęcamy także do włączenia się w dzieło KSM.