Pielgrzymka Młodych do Bł. Karoliny

28 sierpnia młodzi naszej diecezji po raz VIII pielgrzymowali do bł. Karoliny pod hasłem Być jak Józef. Tradycyjnie pielgrzymkę przygotowały wspólnoty Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji. W spotkaniu uczestniczyła grupa 10 osób z naszej parafii w tym członkowie KSM naszej wspólnoty parafialnej.

Spotkanie przy domu rodzinnym bł. Karoliny w Wał Rudzie rozpoczęło wspólne śpiewanie i słowo wstępne ks. Zbigniewa Szostaka – kustosza sanktuarium w Zabawie.

Następnie blisko 150 młodych z 15 parafii wysłuchało katechezy o świętym Józefie, którą wygłosił ks. Artur Płaziński – Prefekt Szkoły Katolickiej w Kielcach oraz moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie. Wskazał on na pięć aspektów, których jako młodzi możemy uczyć się od św. Józefa. Ks. Artur wskazał między innymi na potrzebę pięknego człowieczeństwa i równowagę wiary i rozumu w naszym życiu.

Kolejno młodzież przeszła szlakiem męczeństwa bł. Karoliny rozważając stacje drogi krzyżowej oraz kolejne etapy męczeństwa błogosławionej. Rozważania oparte o nauczanie sług bożych Stefana Kard. Wyszyńskiego i Matki Zofii Czackiej przygotował Ruch Czystych Serc z ks. Dariuszem Węgrzynem.

Centralnym punktem wydarzenia była Eucharystia sprawowana w kościele w Zabawie pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Piotrowskiego. Ksiądz Biskup w skierowanym do młodych słowie wskazał między innymi na potrzebę inspirowania się świętością Carlo Accutisa bł. Karoliny i Św. Józefa, by stawać się użytecznymi sługami w dzisiejszych czasach. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Biskup przekazał podziękowania Zuzannie Malec, która złożyła rezygnację z funkcji prezesa KSM Diecezji Kieleckiej i mianował nowym prezesem Julię Dybko z parafii Szaniec.

Już dziś zachęcamy do włączenia się w przyszłoroczną pielgrzymkę Młodych do Bł. Karoliny