Nasza młodzież na Wczasorekolekcjach KSM

W dniach 12-18 lipca młodzież KSM naszej diecezji przebywała na wczasorekolekcjach w ośrodku Betania w Rabce Zdroju. Na wypoczynek wybrało się 25 uczestników z parafii: Św. Brata Alberta w Busku Zdroju, Chęciny, Ducha Św. w Kielcach, Leszczyn, Małogosza, Stopnicy i Szańca. Podczas tych dni uczestnicy mieli okazję przede wszystkim pogłębić swoją wiarę i pobożność eucharystyczną, ale także wspólnie wypocząć, nabrać sił duchowych i fizycznych oraz dzielić się sposobami angażowania w życie swojej parafii.  Naszą wspólnotę reprezentowała pokaźna 9 osobowa delegacja.

Każdy dzień rozpoczynała wspólna jutrznia połączona z konferencją poświęconą Eucharystii.  Uczestnicy poznawali historię i rozwój Obrzędów Mszy Świętej, znaczenie symboliki postaw ciała i gestów liturgicznych, znaczenie liturgii słowa, liturgii eucharystycznej, znaczenia stroi liturgicznych i przykłady wielkich czcicieli Eucharystii. Wszystko to miało doprowadzić młodych do przekonania że Eucharystia jest – jak mawiał bł. Carlo Accutis – autostradą do nieba. Dni turnusu to także wspólna Msza Św. zarówno w ośrodku w kaplicy św. Jana Pawła II jak i w wadowickiej bazylice oraz w Ludźmierzu.

W czasie turnusu delegowani uczestnicy promowali KSM w TV TRWAM w audycji „Westerplatte Młodych” oraz „Czas Wzrastania” w Radio Maryja” gdzie aktywni byli KSMowicze z Chęcin

Poza wypoczynkiem i rozwojem duchowym nie zabrakło czasu na wspólne zdobywanie górskich szczytów, zwiedzanie okolicy, podziwianie piękna przyrody, oraz wspólne aktywne wypoczywanie i ogrom zabawy. Uczestnicy mieli okazję poza malowniczą Rabką zwiedzić Wadowice, Nowy Targ, Ludźmierz, a dzięki wizycie w Parku Miniatur w Inwałdzie cały świat. Nie ominęły ich radosne chwile w parku trampolin, Rabkolandzie, smakowite kremówki czy nowotarskie lody słynne w całej okolicy. Nie mogło obejść się bez ogniska ze wspólnym śpiewaniem przy dźwiękach gitary i akordeonu oraz pogodnych wieczorków, które każdego dnia zapewniały ogrom radości i wspomnień, które w sercach uczestników pozostaną na lata.

Tak wspominają wyjazd uczestnicy:

Wczasorekolekcje w Rabce Zdrój wspominam bardzo dobrze. Poznałam tam świetnych ludzi, jednocześnie rozwijałam swojego ducha. Dzięki temu wyjazdowi dostrzegłam to, że w KSM-ie nie jesteśmy jedynym oddziałem, jest nas o wiele więcej. W czasie rekolekcji odczułam bliskość Pana Boga i dotarło do mnie jak blisko nas jest. (Jowita Sobczyńka KSM Chęciny)

Ogólnie to było wspaniale, myślę że super zorganizowane. Wszystkie wypady były ciekawe i pełne atrakcji. Cały turnus dał mi ogrom wspomnień, poprawienie kondycji oraz poprawienie relacji z Bogiem i innymi ksmowiczami. Mimo czerwonej opalenizny i bolących nóg bardzo się cieszę że udało mi się pojechać i z chęcią na następne pojadę (Rozalia Wrońska KSM Chęciny)

Już dziś zachęcamy do wyjazdu z nami w przyszłym roku, bo ci którzy byli nie żałowali, a jak sami mówią jadą z nami w przyszłości. zapraszamy także na spotkania formacyjne KSM w każdy piątek już od września na salce parafialnej