Pielgrzymka do Włoch

W dniach 16-23 lutego grupa pielgrzymów naszej parafii wraz z duszpasterzami udała się na pielgrzymkę do Włoch.

W pierwsze dwa dni pątnicy nawiedzili cztery Bazyliki Większe Rzymu, uczestniczyli w modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem, oraz zwiedzili starożytne miasto i inne ważne miejsca Wiecznego Miasta. W trzecim dniu pielgrzymi nawiedzili Asyż, miejsca związane z kultem św. Franciszka, św. Klary i bł. Carlo Accutisa. W kolejnym dniu na pątniczym szlaku znalazły się Cascia – miejsce kultu św. Rity i Loreto, w którym znajduje się Sanktuarium Świętego Domu z Nazaretu. Kolejny pielgrzymi dzień powitał pielgrzymów pięknym wschodem słońca w morskiej scenerii, skąd wyruszyli do Manopello i Lanciano. Ostatnim miejscem postoju było San Giovanni Rotondo, gdzie pielgrzymi nawiedzili miejsca związane ze św. Ojcem Pio i Grotę Św. Michała Archanioła w Gargano. Zdążając już na lotnisko pielgrzymi nawiedzili Monte Cassino.

Więcej zdjęć na FB naszej parafii:

https://www.facebook.com/share/p/7Q3ab3TgjhbLzQJW/