WIELKI CZWARTEK – Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne

O godzinie 18.00. rozpoczęliśmy uroczystą celebrację, której przewodniczył ks. Proboszcz Jan Kukowski. W wygłoszonej homilii ks. Profesor Miłosz Hołda wskazał, że dar Eucharystii nie jest niczyją własnością, ale że każdy z nas uczestniczy w wyjątkowej sztafecie przekazywanej z pokolenia na pokolenie z polecenia samego Jezusa. Wyjątkowym elementem liturgii był obrzęd obmycia nóg – mandatum, nawiązujące do gestów Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy. Ks. Proboszcz obmył nogi 12 mężczyznom, przedstawicielom Rycerzy Kolumba, Ministrantów i Domowego Kościoła.

Na zakończenie Mszy Świętej przedstawiciele wspólnot parafialnych złożyły życzenia kapłanom, a ks. Proboszcz przypomniał, że każdy z nas jest w Bożych rękach, co stanowi zapewnienie o trwałości wspólnoty, jaką tworzą posługujący w parafii kapłani. Ostatnim etapem celebracji było przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracji tzw. Ciemnicy, po  czym obnażono ołtarz.

W dniu dzisiejszym czuwanie podjęli przedstawiciele Margaretek i Róż Różańcowych i wspólnota Domowego Kościoła, oraz wierni indywidualni.