„Chęciny Kolędami Rozśpiewane” – po raz VII

W Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz VII w  naszej świątyni rozbrzmiały kolędy i pastorałki w ramach przeglądu „Chęciny Kolędami Rozśpiewane”. W organizację wydarzenia włączyła się nasza parafia oraz Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach na czele z dyrekcją i katechetami – ks. Albertem i p. Elą. W przeglądzie udział wzięło 20 uczestników, zarówno solistów jak i zespołów wokalnych.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14.30. w słowie wstępnym p. Halina Kołodziejczyk – Dyrektor PZS w Chęcinach wskazała na wyjątkowy klimat świątyni, natomiast ks. Proboszcz wskazał na wyjątkową treść kolęd, które stają się piękną modlitwą i manifestacją życia, tak często dziś jest zwalczane. Przegląd prowadzili uczniowie chęcińskiej szkoły stypendyści Prezesa Rady Ministrów – Sara Czwartos i Jakub Stępień. Wśród uczestników nie zabrakło uczniów lokalnych szkół, działających w parafii i naszym mieście chórów i zespołów. W repertuarze nie zabrakło znanych kolęd i pastorałek, ale także występów wielogłosowych i utworów mało znanych.

W bogatym i różnorodnym wykonaniu każdy  odbiorca mógł usłyszeć i wybrać te które najbardziej zapadły mu w pamięć, a ponieważ gusta są różne każdy z uczestników został zwycięzcą, dlatego na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody uczestnictwa w przeglądzie.

Za pomoc techniczną dziękujemy Pawłowi Pichecie, na ręce p. Haliny Kołodziejczyk Dyrektor PZS w Chęcinach  wszystkim organizatorom wydarzenia, a przede wszystkim uczestnikom za Waszą obecność i zaangażowanie.