Uroczystości odpustowe ku czci św. Bartłomieja Apostoła i Męczennika

24 sierpnia przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci św. Bartłomieja Apostoła i Męczennika. Według tradycji św. Bartłomiej głosił Ewangelię w Indiach i poniósł śmierć męczeńską przez odarcie żywcem ze skóry.

W ten szczególny dzień towarzyszył nam ks. Prof. Mariusz Rak – wykładowca naszego seminarium i sekretarz ks. Bpa Jana Piotrowskiego. W głoszonym słowie przypomniał on postać naszego patrona i konieczność naśladowania jego cnót w dzisiejszych czasach. Uroczystej Sumie odpustowej przewodniczył ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski, który dokonał poświęcenia odrestaurowanej elewacji naszej świątyni.

Uroczystości odpustowe zbiegły się w czasie ze zmianami duszpasterzy w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz podziękował za posługę dotychczasowemu wikariuszowi ks. Pawłowi Latosowi i powitał mianowanego przed kilku dniami ks. Alberta Piankę.

Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim zaangażowanym w piękne przeżycie tego dnia. Zatroskanym o piękno świątyni i otoczenia kościoła, przygotowującym asystę liturgiczną: ministrantom, chórom parafialnym, lektorom i wszystkim obecnym na wspólnej modlitwie

Św. Bartłomieju – módl się za nami.