Wojewódzkie obchody Święta Policji 

20 lipca w naszej parafii odbyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji pod patronatem gen. insp. Jarosława Szymczyka. O godzinie 11:00 miała miejsce uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp. Jan Piotrowski. Na Eucharystii gościliśmy Księży Kapelanów policji oraz wielu gości. Między innymi byli to gen. insp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji oraz nadinsp. dr Jarosław Kaleta – Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach. Wspólnie modliliśmy się w intencji wszystkich policjantów, którzy strzegą bezpieczeństwa ludzi oraz służą naszej Ojczyźnie, w intencji ich rodzin i bliskich a także wszystkich policjantów, którzy odeszli już do wieczności. Po zakończonej Mszy Świętej odbył się przemarsz na plac 2-ego Czerwca, gdzie miału miejsce dalsze części uroczystości.

Zachęcamy do zobaczenia relacji z wydarzenia

https://emkielce.pl/kosciol/biskup-jan-piotrowski-do-policjantow-zycze-wielkosci-serca-i-cywilnej-odwagi?fbclid=IwAR3lTrfuxzhB9TFH9TQo8olqjiKwFM84Gq_JegcOavaHTKYuT3ydop7lcGc