Solidarni z Ukrainą

W IV Niedzielę Wielkiego Postu – 27 marca uroczystej sumie przewodniczył ks. ppłk Grzegorz Kamiński – Proboszcz Parafii Garnizonowej w Kielcach omadlając żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy tego samego dnia na chęcińskim rynku złożyli wojskową przysięgę. Mszę Świętą koncelebrował również ks. Prof. Andrzej Żądło – profesor kieleckiego seminarium. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Proboszcz wskazał na wyjątkowość miejsca w którym modlili się żołnierze –  lokalizacja świątyni w pobliżu zamku gdzie przed wiekami rycerze bronili królewskich skarbów. Ks. Proboszcz przypomniał także że w naszej świątyni kręcono sceny do filmu „Pan Wołodyjowski” w scenie pogrzebu kaznodzieja wołał w słowach, które cytował pasterz naszej parafii gratulując żołnierzom i wskazując na ich wyjątkowe zadania:  „Panie Wołodyjowski (…) larum grają, wojna nieprzyjaciel w granicach a Ty się nie zrywasz. (…) Co się stało z tobą żołnierzu”
            Po Mszy Świętej zebrani wysłuchali koncertu „Solidarni z Ukrainą” w wykonaniu Chóru Parafii Garnizonowej oraz zespołu wokalnego Cantus Dei działającego przy tejże parafii

Zobacz szczegółową relację klikając w linki:

 https://www.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/swietokrzyscy-terytorialsi-przysiegali-na-rynku-w-checinach,156075

https://kielce.tvp.pl/59290714/w-niecodziennych-okolicznosciach-zolnierska-przysiega-na-rynku-w-checinach-galeria-zdjec