XXX Dzień Chorego

W roku 1992 Ojciec Święty Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego. Na każdy Dzień Chorego Ojciec Święty kieruje orędzie, apelując o podjęcie współpracy pomiędzy narodami biednymi i bogatymi, mającej na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego. W Dniu Chorego w wielu kościołach organizowane będą uroczyste liturgie, połączone z udzieleniem sakramentu chorych. Podobnie było w naszej parafialnej świątyni. O godzinie 17.00. Mszy Świętej przewodniczył o. Janusz Łazarczyk – Gwardian klasztoru Ojców Franciszkanów przy którym działa ośrodek San Damiano pomagający wyjść z nałogu ludziom uzależnionym. Mszę Świętą koncelebrowali księża z naszej parafii. Po Mszy Świętej wsłuchaliśmy się w adorację przygotowaną przez młodzież KSM. Na jej zakończenie w litanii za chorych zawierzyliśmy wszystkich chorych na ciele i duszy. Na zakończenie ks. Kazimierz udzielił sakramentu namaszczenia chorych, które przyjęło 16 osób.

A już w niedzielę dzięki współpracy Kół Różańcowych z Zelejowej o Skib oraz Stowarzyszeniu Zelejowa Piękna i Młoda z młodzieżą KSM będziemy mogli wesprzeć kieleckie hospicjum im. Matki Teresy poprzez akcję Serce dla Hospicjum.