Przegląd Kolęd i Pastorałek

Już po raz siódmy Chęciny rozśpiewały się kolędami! W czwartek 6 stycznia w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach odbył się VII przegląd kolęd i pastorałek „Chęciny kolędami rozśpiewane”. Szczególnie cieszy fakt, że po ubiegłorocznej przerwie znowu odbył się on w formie stacjonarnej. Zaprezentowanych zostało 15 wykonań Bożonarodzeniowych utworów wokalnych. W przeglądzie wzięły udział zarówno zespoły i chóry, jak też soliści. Można było też podziwiać występ jednego duetu. Spośród 15 występów dwa zostały zaprezentowane w formie wyświetlonego nagrania.

Organizatorami rokrocznie odbywających się przeglądów są Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach oraz Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach. Celem tego przedsięwzięcia jest świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego, ale także krzewienie tradycji i kultury w naszym regionie, a także promocja Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach. Pozostaje pogratulować wszystkim uczestnikom oraz żywić nadzieję, że w jeszcze liczniejszym gronie spotkamy się na przyszłorocznym przeglądzie.