KSM naszej diecezji na Ogólnopolskim Spotkaniu młodych Lednica 2000

Od 25 lat pierwsza sobota czerwca jest dniem spotkań młodych pod Bramą Rybom  na Polach Lednickich. Z inicjatywy nieżyjącego już dominikanina o. Jana Góry rok rocznie tysiące młodych gromadzą się razem by wybrać Chrystusa Panem swojego życia.
Tegoroczne jubileuszowe XXV spotkanie ze względu na pandemię odbyło się jedynie w wymiarze wirtualnym, a hasłem przewodnim spotkania było słowo „Usłysz”. W naszej diecezji entuzjazmem i radością młodzieńczej wiary dzielił się KSM przeżywając tegoroczne spotkanie lednickie wspólnie.
Intensywny dzień rozpoczął się od wizyty w sanktuarium bł. Karoliny – patronki KSM w Zabawie. Młodzież uczestniczyła tam w drodze krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny, a następnie wysłuchała konferencji, odkrywając konieczność łączenia świętości w codzienności, wpatrując się w czasie jej trwania w dom swej patronki, w jakim dziś obok pamiątkowej izby mieści się także kaplica. Kolejno młodzi pielgrzymi odwiedzili sanktuarium błogosławionej męczennicy, by w godzinach popołudniowych udać się do parafii Szaniec, odpowiadając w ten sposób, na zaproszenie miejscowego oddziału KSM, który zaprosił młodzież KSM naszej diecezji do wspólnego świętowania.
Popołudniowe spotkanie oprócz wirtualnych łącz z Polami Lednickimi, pełne było modlitwy radości, tańców nie tylko lednickich i wspólnego świętowania młodości wiary,
Kulminacyjnym momentem popołudniowego spotkania była Msza Święta prymicyjna jaką dla KSMowiczów sprawował ks. Karol Klusek, który przez młodzieńcze lata wzrastał we wspólnocie KSM przy parafii św. Jadwigi w Kielcach. Na Mszy Świętej obecny był również inny neoprezbiter – ks. Mateusz Magiera, który wygłosił Słowo Boże, oraz księża asystenci parafialnych oddziałów KSM. Celebrację zakończyły życzenia, jakie młodzież skierowała względem księży neoprezbiterów i prymicyjne błogosławieństwo, jakiego nowo wyświęceni księża udzielili zebranym.
Dzień pełen wrażeń zakończył wspólny grill, któremu towarzyszyły tańce i wiele radości młodzieńczych serc.
Na tak ważnym spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego parafialnego oddziału KSM.