Droga Krzyżowa z bł. Karoliną

W piątek 26 stycznia w naszym parafialnym kościele odbyła się wyjątkowa Droga Krzyżowa. W Męce Jezusa towarzyszyła nam bowiem postać bł. Karoliny Kózkówny. Punktualnie o 19.00. nasze modlitewne czuwanie rozpoczęło wprowadzenie relikwii tej wyjątkowej orędowniczki młodych. Rozważając następnie stacje męki naszego Pana szliśmy także szlakiem męki bł. Karoliny, która oddała życie w obronie czystości mając zaledwie szesnaście lat. Było to wyjątkowe spotkanie, uczące dźwigać nasze codzienne krzyże. Krzyż zawsze prowadzi do Eucharystii, dlatego ostatnim elementem naszego czuwania było spotkanie z Bogiem w Najświętszym Sakramencie Ołtarza – Jemu za wstawiennictwem bł. Karoliny zawierzyliśmy nas samych, naszą młodzież, przygotowujących się do bierzmowania i te wszystkie sprawy, które gromadziły nas w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy ten piątkowy wieczór postanowili spędzić z nami pod Krzyżem Jezusa i Karoliny.
Uznanie wyrażamy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania tego wydarzenia:

  •        Młodzieżowej Scholi ZAUFALI na czele z p. Janem i diakonem Damianem za przygotowanie pieśni i prowadzenie śpiewu
  •        Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Pawłem za przygotowanie asysty liturgicznej
  •        Młodzieży KSM  z ks. Stanisławem za przygotowanie rozważań i poprowadzenie tego wydarzenia.