III Niedziela Wielkanocna – B, 14.04.2024 r.

1. Rozumienie Pisma Świętego to wyjątkowa łaska Boża. Wytrwałość w czytaniu Biblii Bóg nagradza światłem potrzebnym do jej rozumienia. Warto zarezerwować czas na lekturę Pisma Świętego. Pomocą dla nas będzie XVI Tydzień Biblijny, który dzisiaj rozpoczynamy pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

czwartek – 26 r. święceń biskupich ks. bpa Mariana FLORCZYKA –
pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. biskupa

• mieszkańcom Oś. Czerwona Góra – za sprzątanie kościoła i za ofiarę – ……0 zł

Następne sprzątanie kościoła mieszkańcy: Oś. Czerwona Góra

piątek – godz. 18.30

Podziękowanie za ofiary:

• zebraliśmy na kwiaty do grobu – 5.200 zł
  • zebraliśmy do puszki na CARITAS kielecką – 1.000 zł

Ofiary na wymianę okien:

• p. rodz. z Korzecka – 300 zł
  • RR, Apostolat Margaretka i Apostolat Maryjny – 2.800 zł
  1. Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Zachęcamy aby wychodząc ze świątyni zabrać przygotowane fragmenty z Dziejów Apostolskich. Niech rozmyślanie nad Bożym Słowem towarzyszy nam każdego dnia, a trwający Tydzień Biblijny niech skłania nas do częstszego sięgania po Słowo Boże.
  2. W niedzielę 21 kwietnia konferencja dla rodziców i kandydatów do bierzmowania po Mszy Św. o godzinie 10.30.
  3. Przy bocznym wyjściu z kościoła jest kartonowe pudełko w którym można składać zużyte telefony, tablety i laptopy, których sprzedaż przeznaczona będą na wsparcie misjonarzy. Wspomnianą elektronikę można przynosić do końca kwietnia.
  4. Zapraszamy chętnych mężczyzn: młodszych i starszych do wstąpienia do służby liturgicznej ołtarza. Zapisy u ks. Alberta.

Parafianom i gościom świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej i św. patrona.

KONTO PARAFIALNE
Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy pośpieszą z pomocą. Proszę o zaległe wpłaty za placowe na cmentarzu!