V Niedziela Wielkanocna – B, 28.04.2024 r.

1. Jedenastu spożywali Paschę z Jezusem, który umył im nogi. Mieli oczyszczone serce Jego słowem. Tę czystość stracili wszyscy w kilka godzin później, gdy uciekli z Getsemani.

Świętość można stracić przez jeden akt zwątpienia.

poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej
środa – św. Józefa Rzemieślnika

I czwartek – św. Atanazego – Godzina Święta – o godz. 17.00

Po Mszy św. spotkanie Rycerzy Kolumba

I piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny:
7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 17.00

Msza św. o godz. 12.00 za Ojczyznę i strażaków

I sobota – św. Floriana – RR prowadzą modlitwę różańcową o godz. 17.00

Chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 9.00

Nabożeństwo majowe:
codziennie – godz. 18.30
niedziela – godz. 16.30

• za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Sitkówka
  1. W przyszłą niedzielę – 5 maja – Msza św. imieninowa ks. Stanisława o godz. 12.00.
  2. Organizujemy wyjazdy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy 1 czerwca – wyjazd w piątek w nocy powrót w niedzielę rano, oraz koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie 30 maja – wyjazd w czwartek po południu powrót w późnych godzinach nocnych. Osoby pragnące jechać prosimy o zapisywanie się, wyjazdy odbędą się jeżeli będą chętni, zapisy w zakrystii, a szczegółowe informacje u ks. Stanisława.
  3. W środę 1 maja 2024 r. o godz. 16.00 Ks. biskup Jana PIOTROWSKI poświęci nową kapliczkę MB przy rondzie na Czerwonej Górze i odprawi nabożeństwo majowe. Zapraszamy jak najwięcej wiernych, aby wyrazić sprzeciw przeciwko niszczeniu miejsc kultu religijnego!
  4. Przypominamy o zbiórce zużytych sprzętów elektronicznych na potrzeby misji – prosimy zostawać tylko określone sprzęty, a nie to co nam zbywa w domu. Pudełko jest przy wyjściu bocznym z kościoła.

Parafianom i gościom świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej i św. patrona.

KONTO PARAFIALNE
Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy pośpieszą z pomocą. Proszę o zaległe wpłaty za placowe na cmentarzu!