XVI Niedziela zwykła – B, 21.07.2024 r.

1. Szacunek do odpoczynku drugiego człowieka jest znakiem prawdziwej miłości.

poniedziałek – św. Marii Magdaleny
wtorek – św. Brygidy
środa – św. Kingi
czwartek – św. Jakuba Ap.
piątek – św. Joachima i Anny – rodziców NMP

1. Podziękowanie:
  • mieszkańcom ul. Przedborskiej i Staszica – za sprzątanie kościoła i za ofiarę – .65 zł

– następne sprzątanie mieszkańcy ul. Jędrzejowska

piątek – godz. 18.30

1. Zapisy na Pieszą i Rowerową Pielgrzymkę Kielecką poprzez Internet (gablota).
  2. W niedzielę – 28 lipca po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji patrona kierowców – Św. Krzysztofa. Modlimy się w intencji kierowców, aby dobrze i w stanie trzeźwości korzystali z pojazdów mechanicznych oraz unikali nieszczęśliwych wypadków. Podaruj polskim misjonarzom jeden grosz za każdy przejechany kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże.
  3. W przyszłą niedzielę spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. o godz. 17.00.

Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę do Częstochowy – 27 lipca 2024 (sobota). Zapraszamy czcicieli MB i wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd godzina 6.00 rano.

1. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 12-13 września (czwartek – piątek) pod hasłem: „O Świętość Rodzin”. Na trasie pielgrzymki: Opactwo Benedyktynów w Leżajsku, Kalwaria Pacławska i nawiedzenie miejsca spoczynku Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca, a w kolejnym dniu Przemyśl i Markowa – miejsce męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów. Koszt obejmujący przejazdy, ubezpieczenie, wyżywienie z noclegami i bilety wstępu to – 350zł. Zapisy trwają do 11 sierpnia, a wyjazd zależny będzie od liczby chętnych. Karty zgłoszeniowe szczegółowy program i informacje do odbioru w zakrystii.
  2. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone będą na produkcję filmu „Znak sprzeciwu” o proteście młodzieży w obronie krzyża z Włoszczowy.
    1. W przyszłą niedzielę „taca gospodarcza”.

Parafianom i gościom świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej i św. patrona.

KONTO PARAFIALNE
Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy pośpieszą z pomocą. Proszę o zaległe wpłaty za placowe na cmentarzu!