I Niedziela Wielkiego Postu – B, 18.02.2024 r.

 1. Rozpoczął się święty czas WIELKIEGO POSTU, który jest okazją do gorliwej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o przebaczenie. Niech Wielki Post będzie dla nas czasem przemiany życia.

We właściwym przeżywaniu tego świętego czasu pomogą nam wielkopostne nabożeństwa i rekolekcje.

ZAPRASZAMY:

Droga Krzyżowa – piątek – godz. 17.30 (po Mszy św. o godz. 17.00). Po drodze krzyżowej koronka do Miłosierdzia Bożego. Przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do grobu.

Gorzkie Żale – niedziela – godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym.

 1. W tym tygodniu:

PODZIĘKOWANIA:

 • mieszkańcom Korzecka za sprzątanie kościoła i ofiarę – ……..0 zł

Następne sprzątanie kościoła mieszkańcy: Korzecka kolejne 10 rodzin

poniedziałek – godz. 17.30
piątek – godz. 17.30

Podziękowanie za ofiary na kościół:

 • Rycerze Kolumba – 500 zł
 1. Od 18 lutego przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 16.00 będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie w parafii MB Nieustającej Pomocy w Morawicy. Plakat w gablocie!

Przypominamy także o spisywaniu protokołów przedślubnych w wyznaczonym do tego czasie: nie wcześniej niż 6 miesięcy i nie później niż 3 miesiące przed ślubem.

 1. Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu to – Dzień Solidarności, Postu i Modlitwy za Dzieło Misyjne ” „Ad Gentes”. Ofiary do puszek w tym dniu przeznaczone będą dla polskich misjonarek i misjonarzy.
 2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcje: „Serce dla Hospicjum” na potrzeby kieleckiego hospicjum zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę: 1.529.66 zł
 3. Rozpoczął się Wielki Post zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Drogi Krzyżowe w piątki po Mszy Św. wieczornej
  Gorzkie Żale w niedziele o 16.30. Tegoroczne kazania pasyjne będą poświęcone Całunowi Turyńskiemu, którego kopia znajduje się w wielkopostnej dekoracji przed ołtarzem.
 4. Młodzież KSM zaprasza osoby chętne na spotkania formacyjne w piątki o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie po przerwie feryjnej.
 5. Parafianom i gościom świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej i św. patrona.

KONTO PARAFIALNE
PKO BP SA O I Kielce
Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy pośpieszą z pomocą. Proszę o zaległe wpłaty za placowe na cmentarzu!