I Niedziela Adwentu – A, 27.11.2022 r.

Rozpoczynamy w Kościele Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Kościół wychodzi na spotkanie przychodzącego Pana. Przyszedł On do nas w Osobie Jezusa Chrystusa. Dziś nieustannie przychodzi w sakramentach oraz w każdym potrzebującym człowieku. Przy końcu czasów przyjdzie w chwale, aby ostatecznie zaprowadzić prawdziwy pokój.

Adwent uświadamia nam, że historia jeszcze się nie skończyła. Coś nowego staje przed nami. Jezus kieruje do nas słowa: „czuwajcie”, to znaczy czyńcie wasze dni jaśniejsze, bardziej ludzkie i Boże.

2. Najpiękniejszym wzorem tego czasu jest Matka Boża. Wraz z Nią będziemy kroczyć na spotkanie z Jezusem uczestnicząc we Mszy świętej roratniej. Zapraszamy do uczestnictwa w niej wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

RORATY codziennie godz. 6.45 ZAPRASZAMY!

Zachęcamy do spowiedzi przez cały Adwent. Szczególnie na roratach i po południu na Mszy św. o godz. 17.00.

Rekolekcje adwentowe odbędąsię 11-13 grudnia 2022 r.

środa – św. Andrzeja Ap.

sobota – Św. Franciszka Ksawerego

niedziela św. Barbary patronki górników

I czwartek – Godzina Święta – godz. 16.00

I piątek – adoracja od godz. 16.00 i spowiedź

Chorych odwiedzimy od. godz. 9.00

I sobota miesiąca – o godz. 16.00 różaniec prowadzą RR i Apostolat

Margaretka oraz zmiana tajemnic różańcowych

– mieszkańcom Oś. Sosnówka bl. 8 i 9 za sprzątanie kościoła i ofiarę – 30 zł

Następne sprzątanie kościoła mieszkańcy Oś. Sosnówka bl. 10 i 11

piątek – godz. 17.30

5.. Błogosławieństwo medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedzielę 11 grudnia podczas Mszy Świętej o 12.00.

6. Rycerze Kolumba i kandydaci mają spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.

7. Dzisiaj prosimy w naszych modlitwach o zdrowie, Boże błog. i opiekę MB dla ks. biskupa Jana PIOTROWSKIEGO w 7r. ingresu do bazyliki katedralnej w Kielcach i dla ks. biskupa Andrzeja KALETY z racji imienin

8. Świece CARITAS na stół wigilijny – 9 zł.

9. Od dzisiaj Rycerze Kolumba i młodzież KSM zaniosą do waszych domów poświęcone opłatki wraz z życzeniami. Zebrane dowolne ofiary będą przeznaczone na wypłacenie wykonanych prac. Przyjmijcie opłatki i Rycerzy oraz młodzież po chrześcijańsku.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

12. Drużyna piłkarska naszej parafii wygrała swój pierwszy mecz z drużyną ministrantów z parafii Wniebowzięcia NMP z Włoszczowej 12 : 1. Gratulacje!

13. Komunikat bpa Jana Piotrowskiego

KONTO PARAFIALNE
Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy pośpieszą z pomocą.