XIX niedziela zwykła – C, 7.08.2022 r.

1. Każde zadanie społeczne jest połączone z wielką odpowiedzialnością. Żadne pieniądze i żadne przywileje nie są w stanie zrównoważyć ciężaru odpowiedzialności.

Poziom życia społecznego zależy od stopnia odpowiedzialności ludzi, którzy to społeczeństwo tworzą.

poniedziałek – św. Dominika

wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża

środa – św. Wawrzyńca

czwartek – św. Klary

sobota – Nabożeństwo Fatimskie – godz. 19.00. Zapraszamy!

mieszkańcom ul. Długiej za sprzątanie kościoła i ofiarę – 60 zł.

Następne sprzątanie mieszkańcy ul. O. Cz. Domańskiego

poniedziałek – g. 18.30

piątek – g. 18.30

4. Po raz IX KSM i RCS naszej diecezji organizują Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia w sobotę pod hasłem Na drogach wiary”.

W programie: katecheza, droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny oraz Msza Św.

Zachęcamy do udziału młodzież, kandydatów do sakramentu bierzmowania i wszystkich chętnych.

Planowany wyjazd w sobotę 27 sierpnia o godzinie 7.00.  Powrót w godzinach popołudniowych, koszt uzależniony od liczby wyjeżdżających, zapisy od dziś w zakrystii.

5. W środę – 10 sierpnia przyjmujemy Pieszą Pielgrzymkę Lubelską około trzech tysięcy osób. Suma o godz. 12.00. A potem podejmujemy ich posiłkiem. Bardzo proszę wszystkich parafian o przyjęcie i nakarmienie pątników, którzy dziękując za gościnę będą się za nas modlić podczas pielgrzymki.

Tak jak co roku podajemy poszczególne punkty naszej parafii – miejsca posiłku:

I – Oś. Sosnówka

II – przy Oś. Północ, obok Ośrodka Zdrowia

III – wzdłuż ul. Jędrzejowskiej

IV – wzdłuż ul. Małogoskiej

V – na parkingu za Klasztorem O. Franciszkanów

VI – przy ulicach: Długiej i Szkolnej

VII – przy ul. Radkowskiej

VIII – na plebanii – księża, siostry zakonne, klerycy – 50 osób

KONTO PARAFIALNE
Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy pośpieszą z pomocą.