XXIV Niedziela zwykła – A, 13.09.2020 r.

1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus? Trzeba na nie odpowiedzieć osobiście. Ten, kto sercem odpowie: Panie, jesteś moją Miłością, odda za Jezusa życie.

poniedziałek – św. Jana Chryzostoma
Nabożeństwo Fatimskie – godz. 18.00

wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża świętego
środa – NMP Bolesnej
czwartek – św. męczenników Korneliusza i Cypriana
sobota – św. Stanisława Kostki
Polecajmy w naszych modlitwach młodzież i dzieci od których zależy przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła. Zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 18.00.

• za sprzątanie kościoła mieszkańcom Pl. 2 Czerwca i ul. Łokietka i ofiarę – 150 zł
    Następne sprzątanie – mieszkańcy ul. Kielecka i Pl. Żeromskiego

wtorek – godz. 18.30
piątek – godz. 18.30

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 katecheza chrzcielna dla rodziców (pierwsze dziecko) i chrzestnych.

1. Spotkanie z młodzieżą która w tym roku pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania oraz ich rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.30.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania chrześcijańskiego pod hasłem: „Budujmy więzi”.

Z racji kończącego się tygodnia wychowania oraz liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży KSM naszej parafii oraz grupa animacji AniMa pragnie zaprosić dzieci i młodzież do wspólnego świętowania. W programie gry i zabawy animacyjne, balony modelinowe, malowanie twarzy, tańce integracyjne.

1. Dziękujemy za świadectwo wiary pielgrzymom którzy wczoraj nawiedzili Krzeptówki, Ludźmierz i Łagiewniki. Mszą świętą w ich intencji w środę podczas nowenny do Matki Bożej.
  2. Rozpoczęliśmy remont i malowanie elewacji zewnętrznej kościoła. Remont będzie kosztował 430.000 zł. Całość należy wpłacić przelewem na konto wykonawcy do końca października, ponieważ taki jest termin ukończenia prac. Po odbiorze remontu przez komisję rządową otrzymamy zwrot 270.000 zł.
    Ofiary na kościół składamy na tacę w kopertach (podpisane i zaznaczając – czy czytać), lub wpłacając na konto parafialne:
    KONTO PARAFIALNE
    Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy pośpieszą z pomocą.

UWAGA!!!

Już nie obowiązują dyspensy od uczestnictwa we Mszy św., które obowiązywały w okresie pandemii. Nie obowiązuje obostrzenie, że może w kościele przebywać 1 osoba na 15 m2. Wracajmy do uczestnictwa we Mszy św. i sakramentów świętych!!! Obowiązuje noszenie maseczek!