XVII Niedziela zwykła – B, 25.07.2021 r.

1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się sierpień, który Polakom przypomina: 77 rocznicę Powstania Warszawskiego i 101 rocznicę bitwy obronnej w 1920 roku – „Cudu nad Wisłą”. Wszystkie te wydarzenia noszą w sobie niezatarty ślad naszej wiary i nadziei pokładanej w Bogu. Jest to miesiąc licznych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę do Królowej Polski. Wreszcie jest to miesiąc trzeźwości. 2. W tym tygodniu:

poniedziałek – św. Joachima i Anny rodziców NMP
czwartek – Św. Marty
sobota – Św. Ignacego z Loyoli

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji patrona kierowców – Św. Krzysztofa. Modlimy się w intencji kierowców, aby dobrze i w stanie trzeźwości korzystali z pojazdów mechanicznych oraz unikali nieszczęśliwych wypadków. Podaruj polskim misjonarzom jeden grosz za każdy przejechany kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże. 4. Podziękowania:

• mieszkańcom Oś. Czerwona Góra bl. 5-6-7-i 8 za sprzątanie kościoła i za ofiarę – 100 zł

– następne sprzątanie mieszkańcy Ul. Sitkówka – prawa strona

piątek – godz. 18.30

podziękowanie za ofiary na kościół:

• po – Chęciny, Oś. Północ – 500 zl
  • p. rodz. – Chęciny, ul. Łokietka -200 zl
  • po – 100 zł
  • p. rodz. – Skiby – 200 zl
  • p. rodz. – Korzecko – 300 zł
  • p. rodz. – Zelejowa – 100 zł
  • p. rodz. – Szewce, ul Marmurowa – 100 zł
    Ofiary do puszki na rehabilitację p. Jadzi – 3.900 zł
  1. Rozpoczęliśmy remont i malowanie elewacji zewnętrznej kościoła. Remont będzie kosztował 430.000 zł. Całość należy wpłacić przelewem na konto wykonawcy do końca października, ponieważ taki jest termin ukończenia prac. Po odbiorze remontu przez komisję rządową otrzymamy zwrot 270.000 zł.
    Ofiary na kościół składamy na tacę w kopertach (podpisane i zaznaczając – czy czytać), lub wpłacając na konto parafialne:
    KONTO PARAFIALNE
    Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy pośpieszą z pomocą.

UWAGA!!!

Już nie obowiązują dyspensy od uczestnictwa we Mszy św., które obowiązywały w okresie pandemii. Nie obowiązuje obostrzenie, że może w kościele przebywać 1 osoba na 15 m2. Wracajmy do uczestnictwa we Mszy św. i sakramentów świętych!!! Obowiązuje noszenie maseczek!