X Niedziela zwykła – B, 6.06.2021 r.

1. Tajemnica pokrewieństwa z Chrystusem to pełnienie woli Boga.Zachowanie przykazań, dochowanie przysięgi, wypełnienie obowiązków opromienione miłością Boga i ludzi, to tak niewiele by należeć do Chrystusowej rodziny.

2.W tym tygodniu:

wtorek – Św. Jadwigi  królowej

czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała – o godz. 18.00 Msza  św. i procesja do  4 ołtarzy w obrębie nowego parkingu. Parkingi przy kościele będą zamknięte. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci I komunijne i rocznicowe, młodzież i dorosłych.

piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

sobota – Niepokalanego Serca NMP

Nabożeństwo czerwcowe:

codziennie –  po Mszy św. godz. 18.00.

niedziela –    po Mszy św. godz.   17.00.

3 Podziękowania:

– za sprzątanie kościoła  rodzicom dzieci I komunijnych

Następne sprzątanie kościoła  rodzice i młodzież bierzmowana

sobota   – godz. 9.00

– za ofiary na kościół:

– dzieciom I Komunijnym i ich rodzicom za dar – 2.000 zł

– dzieci I komunijne dzieciom misji – 570 zł

–  p. rodzina z Oś. Północ  – 500 zł

4. Młodzież, która 15 czerwca 2021 r. (wtorek) przystąpi do bierzmowania ma przygotowanie liturgiczne:

wtorek  i piątek – o godz. 16.00 w kościele.

5.  Dzisiaj ofiary do puszki na budujące się kościoły w naszej diecezji.

UWAGA!!!

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną należy w kościołach zachować zasady sanitarne dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk i odległości 1,5 m.

Przy wejściu do kościoła i na tablicy ogłoszeń należy podać informację dotyczące liczby osób w kościele według zasady 1 osoba na 15 m2.

U nas  60 osób.

*

Ofiary na kościół składamy na tacę w kopertach (podpisane i zaznaczając – czy czytać), lub wpłacając na konto parafialne:

KONTO   PARAFIALNE
Nr  konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy wiedząc jaka jest sytuacja w parafiach sami pośpieszyli z pomocą.