III Niedziela Wielkanocna – B, 18.04.2021 r.

1. Rozumienie Pisma Świętego to wyjątkowa łaska Boża. Wytrwałość w czytaniu Biblii Bóg nagradza światłem potrzebnym do jej rozumienia. Warto zarezerwować czas na lekturę Pisma Świętego. Pomocą dla nas będzie XIII Tydzień Biblijny, który dzisiaj rozpoczynamy pod hasłem:„Jam jest  chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”(J 6,35).

Zabierzmy ze sobą jedną karteczkę z cytatem z ewangelii św. Marka i księgi Mądrości i rozważajmy w tym tygodniu w domu – indywidualnie lub w rodzinie.

piątek – Uroczystość św. Wojciecha

– mieszkańcom Korzecka –  za sprzątanie kościoła  i za ofiarę  – 270 zł

Następne sprzątanie kościoła  mieszkańcy: Korzecka następne 10 rodzin

piątek  – godz. 18.30

Podziękowanie:

zebraliśmy na kwiaty do grobu  – 2.500 zł

– zebraliśmy do puszki na CARITAS kielecką – 1.300 zł

4. Dzisiaj przypada 23 r. święceń biskupich ks. bpa Mariana FLORCZYKA. Pamiętajmy w modlitwie.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00  spotkanie Apostolatu Maryjnego.

.

UWAGA!!!

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną należy w kościołach zachować zasady sanitarne dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk i odległości 1,5 m.

Przy wejściu do kościoła i na tablicy ogłoszeń należy podać informację dotyczące liczby osób w kościele według zasady 1 osoba na 20 m2.

U nas  50 osób.

*

Ofiary na kościół składamy na tacę w kopertach (podpisane i zaznaczając – czy czytać), lub wpłacając na konto parafialne:

KONTO   PARAFIALNE
Nr  konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy wiedząc jaka jest sytuacja w parafiach sami pośpieszyli z pomocą.