WIELKI PIĄTEK

Wielkopiątkowe zamyślenie rozpoczęliśmy od rozważań Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo o godz. 17.00. prowadził Domowy Kościół. Bezpośrednio po nabożeństwie, rozpoczęła się niezwykle wymowna Liturgia Wielkiego Piątku. Liturgia Słowa, wraz ze śpiewaną Pasją według Św. Jana wprowadziła nas wprost pod Krzyż, który w tym dniu zajmuje najważniejsze miejsce. Jego odsłonięcie i podniesienie było wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar Zbawienia. Pandemiczne obostrzenia nie pozwoliły nam na tradycyjne oddanie czci krzyżowi poprzez ucałowanie. Naszą celebrację zwieńczyła procesja do Grobu Pańskiego, gdzie bezpośrednio po zakończeniu Liturgii rozpoczęło się modlitewne czuwanie. Od godz. 20.00. modlitwę prowadziła młodzież KSM naszej parafii.