Niedziela Wielkiego Postu – B Chęciny, 21.02.2021  r.

Witamy w naszej parafii diakona Damiana JĘDRZEJCZYKA – rok VI z WSD z Kielc, pochodzącego z parafii św. Wojciecha z Kielc,  który będzie odbywał praktykę duszpasterską  od dzisiaj do niedzieli Wielkanocnej.

1. Rozpoczął się święty czas WIELKIEGO  POSTU, który jest okazją do gorliwej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o przebaczenie. Niech Wielki Post będzie dla nas czasem twórczego porządkowania życia.

We właściwym przeżywaniu tego świętego czasu pomogą nam wielkopostne nabożeństwa i rekolekcje.

ZAPRASZAMY:

Droga Krzyżowa –  piątek  – godz. 16.00.Po drodze krzyżowej koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja krzyża. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na kwiaty do grobu.

Gorzkie Żaleniedziela – godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym.

Wystawiona jest „KSIĘGA TRZEŹWOŚCI” w której mogą zapisać się ci, którzy chcą zachować trzeźwość powodowani różnymi motywami, na dowolny czas.

Poniedziałek –   katedry św. Piotra Ap.

– mieszkańcom   Skib od lasu za sprzątanie kościoła i ofiarę  – 60 zł

Następne sprzątanie kościoła  mieszkańcy:  Skib   następne 10 rodzin

sobota  – godz. 7.30

Podziękowanie za ofiary na kościół z racji Mszy św. kolędowych.

4. W ostatnich dniach w kościele znaleziono obrączkę, która czeka na swojego właściciela w zakrystii.

5. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30. konferencja dla rodziców kandydatów do bierzmowania

6. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcje Serce dla hospicjum. dzięki waszej hojności zebrano kwotę – 2.519,44 zł.

7. Przy bocznym wejściu do kościoła pojawiło się pudełko, w którym można składać zużyte, lub niepotrzebne świece woskowe i parafinowe. Zebrane świece młodzież KSM przekaże za pośrednictwem Diecezjalnego Centrum Wolontariatu do Przytuliska Św. Brata Alberta dla bezdomnych kobiet w Krakowie, które prowadzą siostry albertynki. Świece można przynosić przez cały marzec.

8. W najbliższy piątek 26 lutego na godz. 19. 00. młodzież KSM naszej parafii zaprasza na drogę krzyżową z bł. Karoliną. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych.

9. Przyszła niedziela „gospodarcza” – na ogrzewanie kościoła.

10. Ogrzewanie kościoła – zapłaciłem już  – 11.000 zł.

11. Ci parafianie, którzy mają nowy dom lub nowe mieszkanie do poświęcenia proszę o zapisy w zakrystii.

7. Uwaga seniorzy!! Ostrzeżenie Policji przed oszustami – metodą  „Na wnuczka”.

W związku z apelem Ministerstwa Zdrowia zakładajmy maseczki – wszędzie !

*

Bardzo proszę o ofiary na kościół składając je na tacę w kopertach podpisanych i zaznaczając (czy czytać), lub wpłacając na konto parafialne:

KONTO   PARAFIALNE
Nr  konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy wiedząc jaka jest sytuacja w parafiach sami pośpieszyli z pomocą.