Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – A, 22.11.2020 r.

1. Można zostać potępionym tylko dlatego, że człowiek nie uczynił czegoś dobrego wtedy, gdy miał do tego okazję. Zaniedbanie dobrego czynu wystarczy do potępienia. Ta niechęć czynienia dobra rzadko kiedy jest dostrzegana przez chrześcijan. 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT. 3. W tym tygodniu:

wtorek – Św. męczenników Andrzeja Dun-Lac i towarzyszy

1. PODZIĘKOWANIA: Podziękowanie:
  • mieszkańcom Oś. Północ 11 – 25 za sprzątanie kościoła i za ofiarę – ……..0 zł
    Następne sprzątanie kościoła mieszkańcy Oś. Północ 26 – 50 poniedziałek – g. 17.30
    piątek – g. 17.30
  • ofiary na kościół:
  • po – Chęciny – 100 zł
    1. Podziękowanie składamy: chórowi seniorów i chórowi „OREMUS” oraz chórowi CANTATA za śpiew i trud pracy, aby liturgia Mszy św. była podniosła i piękna. To podziękowanie kieruję także do p. organisty Piotra i p. Przemka. Życzymy zdrowia i Bożego błog. i opieki św. Cecylii patronki muzyki kościelnej oraz wytrwałości w pracy na chwałę Bogu i ludziom.
  1. Z racji IV Światowego Dnia Ubogich zostań Ambasadorem Miłosierdzia – zabierz torbę Miłosierdzia do domu (tytka), napełnij i przynieś przed Wigilią, aby ucieszyć potrzebujących. Te torby napełnione należy przynieść w niedzielę – 20 grudnia, aby Rycerze Kolumba rozdali potrzebującym na święta Bożego Narodzenia.
  2. Już mamy świece CARITAS na stół wigilijny jako pomoc dla dzieci potrzebujących. Ofiara minimum – 5 zł.
  3. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki. W tym roku przychodzimy po opłatki do zakrystii lub do kancelarii ze względu na pandemię. Jeżeli ktoś nie może przyjść poprosić sąsiada. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie parafii w czasie pandemii.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 różaniec prowadzą Rycerze Kolumba.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  6. W związku z apelem Ministerstwa Zdrowia zakładajmy maseczki – wszędzie ! Jesteśmy w strefie czerwonej!!! * Bardzo proszę o ofiary na kościół składając je na tacę w kopertach podpisanych i zaznaczając (czy czytać), lub wpłacając na konto parafialne:
    KONTO PARAFIALNE
    Nr konta: 80 1020 2629 0000 9702 0009 6826

Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy wiedząc jaka jest sytuacja w parafiach sami pośpieszyli z pomocą.