XXIV Niedziela zwykła – C, 15.09.2019 r.

1. Na naszych oczach wielu gubi skarby. Gubią rodziców, rodzeństwo, małżonka, dzieci i przyjaciół. Gubią łaskę uświęcającą, wiarę i miłość, ale czy ich szukają? Potrzebni są świadkowie tej mądrości poszukiwania. Zgubić można, ale trzeba umieć odzyskać!

poniedziałek – św. Męczenników Korneliusza i Cypriana

środa –  Św. Stanisław Kostki – święto.

Polecajmy w naszych modlitwach młodzież i dzieci od których zależy przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła. Zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 18.00.

piątek – Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hasang i towarzyszy

sobota – Św. Mateusza Ap. i Ew.

–  za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Sitkówka – prawa strona i ofiarę 20 zł

Następne sprzątanie – mieszkańcy ul. Sitkówka – lewa strona  od Zelejowej

piątek  – godz.  18.30

4. Kolejny Rajd Świętokrzyski będzie 28 września 2019 r.  Zapisy u ks. Pawła. Plakat !

5. XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka rodzin i małżeństw na Jasną Górę 21-22 września 2019 r.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 katecheza chrzcielna dla rodziców (pierwsze dziecko) i chrzestnych.

7. Krąg Biblijny w środę – 18 września o godz. 19.00. Sala na plebanii.

8. Kurs przedmałżeński w naszej parafii dla całego dekanatu rozpocznie się od 6 października – w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo. Sala na plebanii.

9.  Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania chrześcijańskiego pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz”

10. Dzisiaj złożymy ofiary do puszki jako wsparcie chrześcijan prześladowanych. Jest to dzieło Rycerzy Kolumba.

11. W niedzielę 29 września  na Mszach św.: godz. 9.00; 10.30 i 12.00 uroczyste zakończenie wizytacji kanonicznej parafii przez Ks. Bpa Mariana FLORCZYKA.

Proszę o uporządkowanie grobów na cmentarzu, ponieważ 29 września o godz. 8.30 Ks. Bp Marian FLORCZYK nawiedzi cmentarz, gdzie poświęci ołtarz polowy i pomodli się za naszych zmarłych.

12.W przyszłą niedzielę „taca gospodarcza”.