Niedziela Zesłania Ducha Świętego – C, 9.06.2019 r.

1. Duch Święty oświeca, przychodzi z pomocą w słabości, pozwala wyzwolić się z grzechu, odradza wewnętrznie, rozpala w sercu Bożą miłość. Wzywa nas do zawierzenia Bogu. Nie jesteśmy sami,wypełnieni płomieniem Ducha Świętego stanowimy najcenniejszą cząstkę Kościoła Chrystusowego.

2. W przyszłą niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się w Kościele czas spowiedzi wielkanocnej.

Nabożeństwo czerwcowe:

codziennie –   po Mszy św. o godz. 18.00.

niedziela –    po Mszy św. o godz. 17.00.

poniedziałek – NMP Matki Kościoła – święto

wtorek – św. Barnaby

czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i  Wiecznego Kapłana

Nabożeństwo fatimskie – czwartek – godz. 19.00. Przynosimy lampiony!!!

niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

– za sprzątanie kościoła:  bierzmowanym i ich  rodzicom oraz mieszkańcom Korzecka od zamku i ofiarę 80 zł

do sprzątania rodzice dzieci I komunijnych

piątek  – godz. 18.00

za ofiary na kościół:

– bierzmowani i ich rodzice   – dar: podstawa pod mszał i gong – 2.600 zł  + 400 zł na kościół

5. Spowiedź dzieci I- Komunijnych, ich rodziców i chrzestnych w  piątek – godz. 17.00 połączona z nabożeństwem pokutnym dla dzieci. Dzieci przynoszą indeks.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 I-Komunia św. dzieci z naszej parafii. Ławki w nawie głównej zarezerwowane są dla dzieci i rodziców.

7. Męski Różaniec i Marsz dla życia – katedra – dzisiaj – godz. 12.15.

8. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych w Wiślicy, które odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019 r. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

9. Kandydaci do bierzmowania w roku 2020 (czyli uczniowie obecnych klas VII) pobierają z zakrystii lub kancelarii formularz. Wypełniają go i oddają do 16 czerwca.

Tegoroczni bierzmowani mogą odbierać zdjęcia od fotografa we wtorek.