XXXIII Niedziela zwykła – B, 18.11.2018 r.

1. To będzie piękne spotkanie o którym mówi Wybrani staną obok siebie jak bracia i siostry, jak wielka kochająca się rodzina.
    poniedziałek – Bł. Salomei
    wtorek – Św. Rafała Kalinowskiego
    środa  – Ofiarowania NMP
    czwartek – Św. Cecylii
    sobota  –  Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
    niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
    – mieszkańcom ul. Staszica i Przedborskiej za sprzątanie kościoła i ofiarę  – 60 zł
    Następne sprzątanie kościoła: Pl. Żeromskiego i ul. Kielecka
    poniedziałek –  g. 17.30
    piątek – g. 17.30
  1. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzisiaj o godz. 18.00 – salka na plebanii.
  2. Zachęcamy do udziału w akcji „Polak z sercem”, która polega na pomocy młodym Polakom na Białorusi i Ukrainie, zamieszkujących parafie w obwodzie grodzieńskim i lwowskim. Akcja polega na zbiórce żywności z długim terminem ważności. W dniach 11 – 25 listopada zachęcamy do przynoszenia produktów na plebanię. Koordynatorem zbiórki jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie zapomnijmy wyciągnąć rąk w geście wsparcia i pomocy do młodych ludzi, którzy potrzebują konkretnego działania.
  3. Dzień Seminaryjny będzie w niedzielę – 25 listopada 2018 r. Taca będzie przeznaczona na WSD w Kielcach. Dotyczy to także klasztorów i kaplic.
  4. Krąg Biblijny – środa godz. 18.00 – sala na plebanii.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  1. Dzisiaj wolontariusze z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach przeprowadzą zbiórkę na budowę hospicjum dla dzieci w Zaleszanach – woj. podkarpackie. Zbiórka jest organizowana pod patronatem fundacji „Z serca do serca”. Dyrekcja szkoły, opiekunowie i wolontariusze dziękują za składany dar serca.