XXVII Niedziela zwykła – B – 7.10.2018 r.

 1. Dzieci są szczególnie otwarte na dobro i na miłość. One chłoną te wartości. Ich serce rośnie, gdy doświadczają dobroci, zamyka się, gdy dosięga ich zło. Jakże wielką wartość ma błogosławieństwo dzieci. Ono otacza je niewidzialnym płaszczem ochronnym, zabezpieczając przed atakami zła.
 2. W tym tygodniu:
  wtorek  – Bł. Wincentego Kadłubka
  sobota – Bł. Honorata Koźmińskiego
  Nabożeństwo Fatimskie – godz. 17.00 – Msza św., różaniec i procesja! Przynosimy lampiony!!!
  Nabożeństwo Różańcowe:
  w dni powszednie  godz. 16.10 i Msza św., godz.. 17.00
  w niedzielęo godz. 16.30.
  w piątki  różaniec dla młodzieży o godz. 17.30
 3. PODZIĘKOWANIA:
  – mieszkańcom ul.  Sitkówka – lewa strona –  od Zelejowej – II część za sprzątanie kościoła i ofiarę  80 zł
  – następne sprzątanie – mieszkańcy ul. Radkowska od kościoła do E7
  poniedziałek – g. 17.30
  piątek  – g. 18.00
 4. W przyszłą niedzielę XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Po Mszach św. będzie okazja do zakupienia „kremówek z Wadowic” Niech to będzie okazja do wspólnego rodzinnego świętowania. Zebrane środki będą przeznaczone na dofinansowanie działalności młodzieżowej w naszej parafii.
  W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.30 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza na wspólne świętowanie przy pomniku św. Jana Pawła II.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Proszowicach wystawią sztukę „ŚLEPCY”. W tej sztuce mówią o tym, że wszyscy bywamy ślepi, karmiąc się złudzeniami, a nie dostrzegamy prawdziwego i pięknego życia.